RaDom – nowoczesny dom dla młodej rodziny

Przedstawiam projekt domu jednorodzinnego, który powstał dla młodej, 4-osobowej, rodziny. Proces zaczął się dużo wcześniej, bo już na etapie wyboru i analizy potencjalnych działek, możliwości zabudowy, biorąc pod uwagę wjazd na działkę, jej kształt i strony świata.

W wyniku dociekliwych poszukiwań i wyboru najbardziej pożądanych rozwiązań powstał projekt nowoczesnego, ponad 300 metrowego domu. Budynek jest dwupiętrowy, kryty dachem kopertowym, z garażem dwustanowiskowym w bryle budynku. Wyzwaniem było usytuowanie budynku pomiędzy nieprzekraczalną linia zabudowy od zachodu i szpalerem sosen od wschodu. Część dzienna znajduje się od strony południowej i otwiera się na duży ogród. Przestrzeń nad salonem obejmuje dwie kondygnacje i łączy się z antresolą, gdzie znajduje się kontynuacja strefy dziennej. Projekt został przemyślany pod kątem rozwojowym, tak aby w razie potrzeby utworzyć dodatkowe sypialnie.

Elewacje zaprojektowano jako tynkowane oraz licowane thermo sosną, dach oraz okna w modnym antracytowym kolorze, kontrastujące z bielą tynku i ciepłym drewnem. Strefa wejściowa oraz komin razem z zewnętrznym grillem będą wykończone cegłą klinkierowa w perłowo białym kolorze. W trakcie doboru materiałów analizowaliśmy proces starzenia się drewna i efekt końcowy.

Realizacja

Czy projekt sprostał oczekiwaniom Inwestorów?

“Tak. Myślę, że dzięki zaangażowaniu Magdy udało nam się wypracować wspaniały dom, który łączył w sobie różne trudne do pogodzenia oczekiwania w jedną harmonijną całość. Nasz dom nie byłby tak dobry, gdybyśmy wykorzystali któryś z istniejących projektów standardowych, pomimo, że jest ich tak wiele.”

Scroll to Top