Przebudowa i rozbudowa domu jednorodzinnego w Ząbkach

Projekt dotyczył domu jednorodzinnego dwulokalowego składającego się z pierwotnego domu jednorodzinnego i rozbudowy, która faktycznie była kolejnym dołączonym budynkiem. Układ funkcjonalny pierwotnie zakładał, że pierwotny dom został połączony z parterem nowej części, natomiast drugi lokal mieszkalny znajdował się na poddaszu rozbudowy, dostępny przez klatkę schodową, do której wchodziło się niezależnym wejściem z podwórka. W trakcie użytkowania i wraz ze zmieniającą się sytuacją rodziny zaistniała potrzeba połączenia poddasza z parterem rozbudowanej części. Niestety bez przebudowy budynku i pozwolenia na budowę nie była możliwa taka zamiana.

Projekt zakładał dobudowę korytarza wzdłuż budynku, aby umożliwić komunikację pomiędzy, wejściem, klatką schodową i częścią parterową, w której zaaranżowano salon z kuchnią i jadalnią, oraz dodatkową łazienkę na końcu korytarza. Przy okazji przeprojektowana została strefa wejściowa, która uzyskała brakujące zadaszenia. Nowa kubatura została przekryta przedłużeniem istniejącego dachu, tak aby całość wyglądała spójnie i w sposób bardziej harmonijny niż dotychczas.

Projekt dotyczył również nowego układu funkcjonalnego na poddaszu. Dotychczas były tu salon, kuchnia, dwie sypialnie i łazienka. Po przebudowie i przeniesieniu funkcji dziennych na parter, na górze zostały wygospodarowane 3 sypialnie, toaleta, łazienka, pokój rodziców i garderoba. Poddasze zyskało również dodatkowe okna dachowe.

Projekt uzyskał pozwolenie na budowę i jest w trakcie realizacji. Mam nadzieję, że po skończeniu rozbudowy każdy z domowników będzie mógł cieszyć się większą przestrzenią wspólną i jednocześnie własna przestronną sypialnią.

Scroll to Top