Mieszkanie na Dzikiej, Muranów

Projekt mieszkania dla 4 osobowej rodziny, 65 m2. Mieszkanie z rynku wtórnego, składało się z salonu, kuchni, dwóch sypialni, łazienki i toalety.

Kuchnia bardziej funkcjonalna

Za względu na brak możliwości spożywania posiłków w bardzo wąskiej kuchni, zdecydowałam o wyburzeniu ścianki działowej i ustawieniu stołu na styku tych przestrzeni. Pomiędzy kuchnią, przedpokojem i salonem został fragment ściany, na którym można było zabudować lodówkę i szafę do magazynowania żywności a od strony przedpokoju pojawiła się szafka na buty z wieszakiem i półką. Dzieciom bardzo przypadł do gustu taki blok, wokół którego można było biegać.

Na dolne szafki kuchni zostały wykorzystane stare deski dębowe, z widocznymi sękami i nierównościami, które wypełniono jasną szpachlą. Efekt retro został spotęgowany zastosowaniem metalowych rustykalnych uchwytów z ceramicznymi wstawkami. Blat oraz cokół zaprojektowano w kolorze czarnym, podobnie jak metalową lampę wiszącą nad stołem. Górne szafki dla kontrasty mają fronty lakierowane na biało z połyskiem otwierane na dotyk. Ściany między szafkami w szarym kolorze współgrają z sufitem pomalowanym w tym samym kolorze. Na podłodze położono dębowe deski zabezpieczone olejem, co daje możliwość bardzo szybkiego odświeżenia posadzki.

Łazienkowe Tetris

Typowa łazienka w bloku musiała pomieścić obowiązkowo wannę dla dzieci, prysznic dla rodziców, pralkę, umywalkę, oraz szafki. To było trochę jak projektowanie łazienki na jachcie, na bardzo ograniczonej przestrzeni. Dzięki sprytnemu zabiegowi ze szklanym skrzydłem otwieranym do środka i na zewnątrz udało się zmieścić wszystkie te elementy a co najważniejsze wygodnie z nich korzystać. Przy otwartych drzwiach prysznicowych można swobodnie wejść pod prysznic lub wstawić tam stojak z wanienką i wykąpać niemowlę. Można również zamknąć drzwi prysznica i mieś dostęp do całej długości wanny. Kolorystyka nawiązująca do reszty mieszkania drewno + biel. Na podłodze podobnie jak w kuchni zastosowano deski dębowe olejowane. Przestrzeń prysznica, posadzkę i ściany, wykończono drewnopodobnym gresem zbliżonym do koloru drewna na podłodze, dzięki czemu można się poczuć trochę jak w saunie.

Scroll to Top