Mieszkanie Loftowe na Ochocie

Kompleksowy projekt niedużego mieszkania 48 m2 na warszawskiej Ochocie dla czteroosobowej rodziny. Mieszkanie odziedziczone po babci wymagało gruntownej przemiany, ale w ograniczonym budżecie, który stale mieliśmy pod kontrolą pracując na zestawieniach list zakupowych. Głównymi materiałami wybranymi do tego wnętrza były elementy w kolorze dębu: panele, blaty, parapety i część mebli, czarne loftowe przeszkolne drzwi z cienkimi podziałami, ręcznie formowane cegła na ścianie w salonie i kuchni oraz czarno-białe ornamentowe płytki na podłodze w kuchni i łazience.

Salon z uwagi na ograniczoną przestrzeń mieszkania należało zaprojektować tak, aby pełnił wiele funkcji tj. pokój dzienny, sypialnia rodziców, jadalnia i pokój do pracy. Postawiliśmy na meble, które mogą się zmieniać w zależności od potrzeb, tj. narożnik z funkcją spania i pojemnikiem na pościel oraz okrągły, rozstawiany stół. W rogu pojawiła się trzydrzwiowa szafa na garderobę rodziców a na ścianach zawisły półki na książki. Ściany w mieszkaniu mają być ozdobione obrazami autorstwa klientki np. w pokoju syna zawiśnie seria obrazów przedstawiająca sekwencje przewrotu w przód 🙂

W kuchni zaprojektowałam czarne szafki na dole i białe wiszące, drewniany blat i wspomnianą cegłę nad blatem, w rejonie kuchenki zabezpieczoną szkłem hartowanym. Od razu na wejściu znalazł się mały składany stolik śniadaniowy. Wyzwanie w kuchni było okno, którego parapet sięgał poniżej blatu kuchennego. Ostatecznie właściciele zdecydowali o wymianie okna z podmurowaniem od dołu jedną warstwą cegieł oraz z dolną poziomą kwaterą nieotwieralną, dzięki czemu można było zastosować blat na normalnej wysokości i zlew z kranem pod oknem.

W łazience na bardzo małej przestrzeni zaprojektowałam kabinę prysznicową, miejsce na pralkę, toaletę podwieszaną ze stelażem oraz umywalkę na blatową z szafkami i lustrem.

Pokoje dzieci odbiegają nieco charakterem od reszty mieszkania. Większy z nich przeznaczony do nastolatki utrzymany jest w beżach i brązach natomiast pokój synka w niebieskich szarościach wedle zapotrzebowania przyszłych lokatorów.

Scroll to Top