Bungalow na Zanzibarze

Projekt koncepcyjny bungalowu – domku letniskowego na Zanzibarze jako projekt wielokrotnego użycia do zagospodarowania działki pod resort wypoczynkowy. Wraz z projektem pojedynczego bungalowy powstał również plan zagospodarowania terenu, przewidujący budynek recepcyjno-konferencyjny, budynki restauracyjne, baseny, rozlokowanie bungalowów i układ komunikacyjny.

Pawilon zaprojektowano z użyciem materiałów typowych dla architektury Zanzibaru, takich jak drewno, ręcznie formowany tynk, ażurowe murowane ścianki i bambusowe przepierzenia. Jako zadaszenie tarasu wykorzystano białe płótno.

Program użytkowy bungalowy zakładał strefę dzienną na parterze, wraz z tarasem i jacuzzi oraz łazienką pod gołym niebem. Zewnętrzna łazienka oddzielona byłaby jedynie ażurowym ogrodzeniem i roślinnością, jedynie toaleta znalazłaby się pod dachem i byłaby wydzielona pełnymi ścianami. Projekt przewidywał jedynie mały aneks kuchenny, ponieważ z założenia goście stołowaliby się w restauracjach i barach rozlokowanych na terenie resortu. Każdy bungalow miałby własny taras z niewielkim basenem/jacuzzi i zewnętrznym prysznicem oraz miejscem na leżaki i stolik. Na piętrze znalazły się dwie sypialnie z widokiem na ocean, łazienka i osobna toaleta.

Scroll to Top